Rüzgâr Tribünleri Firması

pastedGraphic.png

Rüzgâr tribünü, rüzgârın hızından aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir sistemdir. Rüzgârdaki kinetik enerjiyi önce mekanik enerjiye, sonra da elektrik enerjisine çevirir. Yatay ve dikey eksenli olmak üzere 2 çeşidi olan bu tribünler; bir, iki veya üç kanatlı olabilmektedir. Kanatların dönme ekseni rüzgâra paralel olacak şekildedir.  Sistem bilgisayar yardımı ile türbinlerinin sürekli olarak rüzgârın geldiği yöne dönmesini sağlar. Birçok rüzgâr tribününün bir arada bulunduğu ortamlara enerji santrali adı verilmektedir. Rüzgâr türbinleri genel olarak kule, jeneratör, hız dönüştürücüsü, elektronik ekipmanlar ve pervaneden oluşmaktadır. Rüzgâr tribünleri firması adı altında hizmet veren kurumlar tarafından üretilen bu tribünlerin fiyatları jeneratör gücü ile doğru orantılıdır. Kaliteli bir rüzgâr tribününün kullanım süresi 25 yıl civarındadır. Bu süreden sonra tribünün verimliliğini düşünmektedir. Tribünün ömrü kalitesine ve bölgenin hava şartlarına bağlıdır. Ülke genelinde enerji tasarrufu sağlamak, dış ülkelere bağımlılığı azaltmak ve çevreye zarar vermemek adına yenilenebilir enerji kanunu ile rüzgâr enerji santrallerinden elektrik üretimi teşviki sağlanmaktadır.

Rüzgâr Tribünü Nasıl Çalışır?

Tribünler esintisi çok olan, daimi olarak rüzgâr alabilecek alanlara kurulur. Rüzgâr estiğinde rotor yani kanatların bağlı olduğu kısım dönerek, kanatların rüzgârın bir kısmını tutması sağlanır. Bu tutulan rüzgâr, enerjiye dönüştürülecek olan rüzgârdır. Kanatlar ne kadar iyi olursa, elde edilecek enerji de o kadar fazla olacaktır. Rüzgâr tribünleri firması tribünleri yalnız başlarına ya da güneş panelleri ile birlikte kullanılacak şekilde tasarlamaktadır.  

Kuzaytepe Enerji olarak solar ve rüzgâr enerjisi gibi doğada var olan kuvvetleri ve doğal yollardan gelen enerjiyi, kullanılabilecek enerjiye dönüştürmek amacıyla üretimler yapmaktayız. Bu sayede hem tasarruflu hem de çevre dostu enerji kullanımı sağlamanıza ve kesintisiz hizmet almanıza destek vermekteyiz. Genellikle devasa boyutlarda olan ve sanayi alanlarında kullanılan tribünler, evlerimiz için de kullanıma uygundur. Yaşam alanları ve küçük ölçekli işletmeler için rüzgâr türbini kullanımı, enerji sarfiyatı ve maliyet konusunda büyük tasarruf sağlamaktadır. Rüzgâr enerjisi ile elektriğin yanı sıra ısıda üretilebilmektedir. Rüzgâr enerjisinin üretim ve kurulum maliyetleri, diğer enerji türlerine göre çok daha uygundur. Bu nedenle rüzgâr tribünleri firması son dönemlerin en çok iş yapan firmalarındandır.