Aydınlatma Fikirleri

Şerit (LED) Aydınlatma Kullanmanın 3 Yaratıcı Yolu

Şerit aydınlatma, birçok alanda gerçekten eğlenceli ve yaratıcı bir unsur haline geldi. Şerit aydınlatma genellikle dolapların altında tezgâh alanlarını aydınlatmak ve diğer geleneksel alanlar için kullanılırken, pek çok insanda şerit aydınlatmaları daha yaratıcı şekilde kullanıyor. Ayrıca, rulo halindeki esnek LED şeritleri sayesinde şerit aydınlatmasını hemen hemen her yere yapıştırmak hiç olmadığı kadar kolay.

Bunun da ötesinde, kolay yapıştırılan bu şerit aydınlatma seçeneklerinin birçoğu farklı renklerdedir. Eğer tavan gibi alışılmadık bir yerde aydınlatma yerleştirmek istiyorum ya da renkli bir ışık tasarımı istiyorum diyorsanız, şerit aydınlatma harika bir çözümdür. Şerit aydınlatmayla evinizi nasıl daha şık hale getireceğinizi merak ediyorsanız buyurun yazımızın devamını okumaya.  

Merdivenlerin altında

Şerit aydınlatmasını merdivenlerin altına koymak işlevsel olduğu kadar şık. Yukarıdaki fotoğrafta, bazı ek ışıklandırmaların adımlar içinde hoş bir parlaklık yarattığını görebilirsiniz. Ve bu fikir hem şeffaf hem de sağlam adımlar altında çalışır.

Daha yaratıcı, sanatsal bir alan istiyorsanız, aynı stile renkli şerit ışıklarıyla aynı şeyi yapmayı düşünebilirsiniz. Şerit ışıklarının uzayda vurgu rengiyle eşleşmesini bile sağlayabilirsiniz. Ya da gerçekten bir parti yapmak için renk değiştiren ışık şeridi kullanabilirsiniz.

Bu fikir iç mekânlarda veya dış mekânlarda çalışır. Ayrıca dış mekân aydınlatma fikirleri ile yaratıcı olmayı da düşünebilirsiniz. Bunu parmaklıklar altına veya açık yürüyüş yollarına yerleştirebilirsiniz.

Dolapların altında

Şerit aydınlatmasını genellikle üst dolapların altında görüyorsunuz, ancak bu trendi benzersiz bir şekilde yapmak için dolapların altına yerleştirmeyi deneyin. Yukarıdaki fotoğrafta biraz yumuşak ışığın alana nasıl eğlenceli bir vurgu eklediğini görebilirsiniz.

Bu fikir parlak, renkli, nötr alanlarda iyi çalışabilir. Yumuşak sarı aydınlatma, alanda farklı bir hava oluşmasını sağlar ve aydınlatma ile rekabet edecek başka büyük ölçekli renkli öğeleri ortadan kaldırır. Tavan ışıklarını kapatırsanız, bunun gibi bir tarz, özellikle banyoda, ortam aydınlatmasını rahatlatıcı bir hale getirir.

Ekran raflarının içine

Şık olduğu kadar işlevsel bir başka kullanım da şerit aydınlatmaları ekran raflarına yerleştirmektir. Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi, yerleşik raflar ile iyi çalışır. Yerleşik raflardaki sorun, bu alanlara ışık tutmanın zor olabileceğidir. Bu arkadan aydınlatmalı seçenek, raflardaki eşyaların daha da öne çıkmasına yardımcı olur. Daha alışılmamış bir alan istiyorsanız, ekran raflarında renkli şerit ışıklarını bile deneyebilirsiniz.