Açık Alan Tasarımları

pastedGraphic.png

Açık Alan Yaşam Alanınız İçin 5 Tasarım

Dış mekandaki yaşam alanınızı dekore etmek, evinizin içindeki herhangi bir alanla olduğu kadar sevgi emeği haline de gelebilir. Bir tema seçmek, doğru parçaları bulmak ve her şey bir araya geldiğinde son rötuşları yapmak çok önemli. Trenden devam etmek için bazı iç tasarım trendlerini dış mekan dekor güncellemelerinizle birleştirebilirsiniz. 

1) Doğal Elementleri İçerir: Toprak, Hava, Ateş, Su

Ateş: Bir şömine veya ateş çukuru ışık ve sıcaklık yaratır. Tüm yıl boyunca kullanılabilir ve oturma alanınızı iki katına çıkarmak için harika bir yer. Dışarıdaki yaşam alanınızda anında bir odak noktası oluşturmak için ateşin önüne veya çevresine bir sandalye grubu ve bir kanepe yerleştirin. Avludaki bir yolu veya çevre alanlarını aydınlatmak için kullanılan meşaleler aynı zamanda yangını dahil etmek için harika bir yoldur. Bahçeye ateş elementi eklemenin daha gizli yolları için dekorunuza dekoratif fenerler ve dış mekanda mini masa üstü ateş çukurları ekleyin kahve ve yemek masaları.

Hava: Çok sıcak ve nemli bir yerde yaşıyorsanız, muhtemelen zaten dışarıda hayranlarınız var. Doğal hava elemanını tecrübe etmenin bir başka yolu rüzgarla birlikte hareket edecek özellikler eklemektir. Rüzgar çanları bahçenizde, ağaçlarda ve verandalarda güzel bir ek. Bir rüzgar çanının sesi tercihiniz değilse, dekoratif iplikçiler sessizce rüzgarın hareketini gösterir.

Toprak: Açıkhava odaları zaten birçok taraftaki bitki ve doğa ile çevrilidir, ancak bu daha fazlasını ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez! Asılı bitkiler, saksı ağaçları veya dekoratif bir bitki bahçesi, dış mekandaki oturma odanıza daha da fazla hayat verir.

Su: Duvarlara yerleştirilmiş çeşmeler gibi su özellikleri huzur ve huzur için bir yer sağlar. Bu özelliği kullanarak su akışını dinlemek, çok sakin bir şarkı dinlemek gibidir. Küçük su özellikleri, iki sandalye arasında bir oturma alanı için iyidir. Büyük su özellikleri, daha geniş bir oturma alanında odak noktası olabilir. 

2) Tanımlı Açık Alanlar

Dış mekanınızı farklı amaçlar için farklı alanlara ayırabilirsiniz. Eğer arka bahçeniz mütevazı bir ebatta ise, bir ateş çukuru etrafındaki bir oturma grubu, bir alan tanımlamanın harika bir yoludur.

3) Açık Oturma Alanı

Evinizin dışındaki oturma alanınız, iç kısmında bulacağınız herhangi bir şey gibi olabilir. İnsanların toplandığı, rahatladığı rahat bir alan, çoğu odanın kalbidir. Mekanı, bir nokta etrafında odaklanan ya da ortalanan bir grup kanepe, sandalye, salıncak ile açık bir salona çevirin.

4) Gölge Alanı

Güneşten korunma, açık havadaki açık fikirlerden biridir, ancak sayısız yolla gerçekleştirilebilir. Gözeneklere tutturulmuş elekler ve geri çekilebilir gölgeler sadece gölge sağlamakla kalmaz, böceklerden korunabilir ve tanımlı, kapalı bir alan yaratabilir. Üzümleri arasında büyüyen asmaları olan bir çardak, güneşin bir kısmını engellerken güzel bir özellik olarak da işlev görür.

5) Açık Yaşam Alanınıza Erişin

Dış mekan oturma odanızdaki bir alan halısı, mekanı etrafındaki her şeyden ayırmaya yardımcı olmak için çok ihtiyaç duyulan cesur bir renk katabilir. Dize ışıkları, dış mekandaki yaşam alanınızı tanımlamanın, ortam aydınlatması sağlamanın ve bir kerede hepsine erişmenin bir yoludur. Gerçek bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız, sehpalar ve sehpalar gibi mobilyalar ekleyin ve üzerine hava şartlarına dayanıklı dekor yerleştirin.